Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UX)

Kullanıcı deneyimi tasarımı, ürün veya hizmetlerin kullanıcılar için anlamlı bir deneyim sunmasını hedefler. Web siteleri, mobil uygulamalar hayya video oyunları gibi dijital etkileşim arayüzleri ile fiziksel biçimler ile arasındaki ilişki de kullanıcı deneyimini şekillendirmek üzere tasarlanır. Yaklaşık 7 yıldır aktif olarak gerek bireysel gerekse firmaların bünyesinde kullanıcı deneyimi tasarımı geliştirmekteyim.

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı (UI)

Kullanıcı arayüzü olarak bilinen UI (kullanıcı arayüzü), kullanıcı tercihlerini UX verilerine göre yerine getirerek bir arayüz oluşturmayı içeren alandır. Görsellik, etkileşim ve bilgi mimarisi gibi bileşenlerden oluşmaktadır. Web siteleri ve uygulamaları, mobil uygulamalar ve video oyunlarında karşımıza çıkmaktadır. Yaklaşık 7 yıldır aktif olarak gerek bireysel gerekse firmaların bünyesinde kullanıcı arayüzü tasarımı geliştirmekteyim.

Referanslarım

İletişime Geçin

    Kişisel Verilerin Korunması Uyarısı: Bu iletişim formunu kullanmadan önce KVKK Aydınlatma metnimizi https://www.recepemreercetin.com/kvkk-genel-aydinlatma-metni/ linkinden okuyunuz."