Joomla! Nedir?

Joomla! açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir (CMS). Joomla!’nın güçlü uygulama çerçevesi, geliştiricilerin Joomla!’nın gücünü neredeyse sınırsız ölçüde genişletebilen gelişmiş eklentiler oluşturmasını kolaylaştırır. Ana Joomla! çerçevesi, geliştiricilerin hızla ve kolayca Stok denetim sistemleri, Veri raporlama araçları, Özel ürün katalogları, Tümleşik e-ticaret sistemleri, Karmaşık iş dizinleri, Ayırma sistemleri, İletişim araçları ve çok daha fazlasını oluşturmasını sağlar.

İçerik yönetim sistemi (İYS) nedir?

İçerik yönetim sistemi, yerel bir kütüphanede kitapların kayıtlarının tutulması ve depolanması gibi web sitenizdeki içeriğin her bir parçasının kayıtlarını saklayan bir yazılımdır. İçerik basit metin, resimler, müzik, video, belgeler ya da düşündüğünüz herhangi birşey olabilir. İYS kullanmanın en belirgin avantajı yönetim için herhangi bir teknik bilgi ya da deneyim gerektirmemesidir. İYS içeriğinizi yönettiği sürece sizin yapmanız gerekmez.

Kim Joomla! kullanıyor?

Burada Joomla! kullanan birkaç örnek bulabilirsiniz:

  • Birleşmiş Milletler (Hükümet organizasyonu) – http://www.unric.org
  • MTV Networks Quizilla (Sosyal ağ) – http://www.quizilla.com
  • A. Weekly (Çevrimiçi yayınlar) – http://www.laweekly.com
  • IHOP (Gıda sektörü) – http://www.ihop.com
  • Harvard Üniversitesi (Eğitim) – http://gsas.harvard.edu
  • Citibank (Finansal enstitü iç ağı) – Genel erişim bulunmamaktadır
  • The Green Maven (Çevresel kaynaklar) – http://www.greenmaven.com
  • Outdoor Photographer (Magazin) – http://www.outdoorphotographer.com
  • com (Kültürel) – http://www.playshakespeare.com
  • Senso Interiors (Mobilya tasarımı) – http://www.sensointeriors.co.za

Joomla! Siteleri Tanıtım sayfasından, Joomla! kullanan şirketler için daha fazla örnek bulabilirsiniz.

Müşterim için bir site yapmam gerekiyor. Joomla! bana nasıl yardım edecek?

Joomla!, siz gelişmiş bir kullanıcı olmasanız bile kolaylıkla kurup ayarlabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Birçok web alanı hizmeti bir tıklama ile kurulum seçeneği sunmaktadır. Böylece birkaç dakika içinde siteniz hazırlanır ve yayınlanır.

Joomla! bu kadar kolay kullanılabilir olduğu için, bir web tasarımcısı ya da geliştiricisi gibi müşterilerinize hızlıca siteler kurabilirsiniz. Ardından, birkaç küçük talimat ile müşterilerinize kendi sitelerini yönetmeyi öğretebilirsiniz.

Eğer müşterilerinizin özel işlevselliklere (ek özelliklere) ihtiyacı olursa; Joomla! yüksek oranda genişletilebilir ve Joomla! eklentileri dizininde binlerce (birçoğu GPL lisansı altında özgürce kullanılabilen) eklenti bulunur.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu içerik korunmaktadır!!