KONU: Bu telif hakları politikası Recep Emre Erçetin’in dijital içeriklerinin korunması, kontrolü ve aksi durumlarda ortaya çıkabilecek sorunların ortadan kaldırılması amacıyla düzenlenmiştir.

AÇIKLAMALAR:

1) Recep Emre Erçetin (bundan sonra MARKA olarak anılacaktır), tarafından hazırlanan tüm içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (FSEK) ile ve Türk Patent ve Marka Kurumu (TPMK)’nın 6769 sayılı kanunu ile korunmakta olup izin alınmadan kullanılması ya da MARKA’nın izin alınmadan isminin zikredilmesi koşulunda tüm yasal haklar MARKA tarafından kullanılacaktır.

2) TPMK nezdinde 10.08.2021 tarihinde tescillenen Recep Emre markası lisans izni olmadan ticari ya da sosyal medyada popülerlik kazanmak adına kullanılması durumunda bahsi geçen içerik ivedilikle kaldırılmak zorundadır, aksi taktirde ihtarname ile izinsiz paylaşımı yapan kişi uyarılacak ve hukuksal süreç başlatılacaktır.

3) MARKA’nın izni olamadan kullanılacak tüm içerikler (MARKA ismi, MARKA sahibinin görüntüsü, MARKA sahibinin sesi vb. içerikler) 5846, 6769, 7253, 5187, 5809 ve 556 sayılı kanunlar ile korunmakta olup izinsiz durumlarda bu yasaların cezai hüküm ve koşulları çerçevesinde yargılanılması açısından izinsiz kullanıcı hakkında yasal işlemler başlatılacaktır.

4) Uyarılara rağmen MARKA’nın izni olmadan yapılan paylaşımların taraflarca devam edilmesi durumunda ihbarname tebliği tarihinden itibaren 10 gün içerisinde paylaşım yapan kişiye karşı hukuksal süreç başlatılacaktır.

5) Yapılan her türlü izinsiz paylaşımın sonucunda doğmuş ve doğacak bilcümle tüm negatif durumların karşısında ihlallerin yasal tespitleri ile birlikte mahkeme aracılığı ile yapılacak keşif ve delil tespiti yolu başta olmak üzere tüm hukuki ve cezai müeyyidelerin tatbiki için yasal yollara başvurulacaktır. Bu uğurda sarfına mecbur kalınacak bilcümle tüm masraflar da tarafınıza tahsil yoluna gidilecektir.

6) MARKA’nın ürettiği tüm içeriklerin uluslararası hak sahipliği gerekli tüm yasal belgelerle korunmakta olup Avrupa Birliği üyesi ülkelerde, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, İskoçya gibi ülkelerde de yasal gerekli başvurularla alınan haklar tarafından ayrı ayrı korunmakta olup iş bu ülkeler ile bağlantılı şekilde paylaşılan içeriklerde de MARKA ilgili ülkelerin gerekli koruyucu yasaları aracılığı ile kendini hukuksal olarak koruyacaktır.

7) MARKA’ya ait iktibas ve iltibas suretiyle tecavüz ederek içerik üreten, hizmet sunan , satışa arz eden, maddi gelir elde eden, ithal ya da ihraç eden ya da içerikleri depolayan kişi ya da kişiler bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yirmi bin güne kadar adli paza cezası ile karşılaşacaktır.

8) YETKİSİ OLMADIĞI HALDE markanın içeriklerini MANİPÜLE etmek sureti ile kullanıp dijital platform telif haklarından çıkartmaya çalışan kişi ya da kişilerin yapılan işlemlerin cezai sorumlulukları ile birlikte MARKA tarafından haklarında suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu suç onaylandığında suça bulaşan tüm kişiler yasa gereği iki yıldan dört yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezasına çarptırılacaktır.

9) MARKA tarafından oluşturulan içeriklerin tüm dökümanlarına ait haklar saklıdır. İçeriklerde yer alan hiçbir döküman, belge, tasarım ve diğer unsurlar izin alınmaksızın çoğaltılamaz, kopyalanamaz ve kullanılamaz.

 

Yukarıdaki maddeler dahili ya da harici durumunda haklarımızı yetkili Fikri ve Sinai Haklar Mahkemesi’nde aramaktan kaçınmayacağımızı ve konu ceza hukukunu ilgilendirdiği ve hapis cezasını gerektirdiği için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı önemle belirtiriz.

 

MARKA’dan içerik kullanımı için izin almak isteyen kişi ya da kişilerin [email protected] üzerinden MARKA ile iletişime geçmesi ve kullanım iznini alması zorunludur.