Flood of Emotions (Dijital Sanat)

Dijital sanat veya sayısal sanat, genel anlamda üretilişinde bilgisayarın rol aldığı, fiziksel olmayan nesnelerin üretilmesiyle gerçekleşen sanat biçimine denir. Bu süreçte bilgisayar geleneksel anlamda bir araçtan, bir ortak yaratıcı konumuna geçmiş bulunmaktadır. 

Flood of Emotions;  dijital sanat, fotoğraf sanatı, işitsel sanatlar, psikoloji bilimini kapsayan bir sanat projesidir. Bu projede amacım hiç bir fiziksel öğeye dayanmadan insanların görsel ve işitsel algı sistemleri ile üretilen eserin duygu ve amacını bireye aktarmaktır. Proje psikoloji biliminden de destek almaktadır. Bu proje Yapım Aşamasındadır.

FLOOD OF EMOTIONS

İçerik Üretimi

Son yıllarda içerik üretmek hem çok popüler bir hobi hem de kişilerin bireysel markalaşma süreçlerinde gerçekten öenmli bir pay sahibi. Özellikle birden fazla alanda yıllar içerisinde uzmanlaştıklarımı insanlara katma isteğim uzun zamandır beni içerik üretimi konusunda itmekteydi. 2023 yılı itibariyle bu sürecime başlamış bulunmaktayım.

Twitch.TV platformu üzerinden oyun ve soru-cevap yayınları yapmaktayım, ayrıca Youtube kanalımdan da çok çeşitli konularda her hafta düzenli içerikler hazırlayıp takipçilerim ile paylaşmaktayım. Spotify ve Apple Podcast üzerinden her hafta bir teknoloji ya da oyun kategorisinden içerik üretmekteyim. Instagram hesabımdan sürekli takipçilerim ile iletişimde kalmakta ve her hafta takipçilerime fayda sağlayacak 2-3 içerik üretmekteyim. 

TÜM PLATFORMLAR

NFT

Web 3.0'ın gelişiyle beraber NFT denen kavram da hayatımıza girmiş bulunmakta. Peki nedir bu NFT? “Non Fungible Token” ya da Türkçe’deki karşılığı ile “Değiştirilemez Token” olarak ifade ediliyor. Aslında bir tip kripto para cinsi olarak da ifade etmenin mümkün olduğu NFT, diğer kripto para türlerinden farklı olarak klasik tanımların haricinde değerli bir varlığı temsil edebiliyor. Örneğin, dijital ortamda varlık gösterebilen ve bir kişinin mülkiyetine ait olabilen metalar, NFT sınıfına girebiliyor.

Bende bir çok alanda içerikler ve projeler üreten biri olarak çizimlerimin bazılarını ve oluşturduğum seslerin ya da projelerin bazılarını koleksiyonlar halinde NFT'ye çevirmeye başlamış bulunmaktayım. Bu işi sadece bir para kapısı olarak görmüyorum ayrıca dijital dünyada sahipliği bana ait olan eserlerimi sergileyebiliyorum bunun aracılığı ile. Aşağıdaki linkten Opensea hesabımdaki sergime ya da sitemdeki Merch başlığı altından satılık olan NFT'lerime ulaşabilirsiniz.

NFT

Oyun Projeleri

1997 senesinde ilk Commodore 64 ve NES cihazları ile tanışmamdan ve hemen ardımdan evime ATARI cihazının girmesiyle beraber oyun oynama maceram başlamış oldu. 2013 yılına kadar oyun içeriğinin daha çok tüketim kısmında yer aldıktan sonra 2014 yılı itibariyle oyun sektörüne Beta Tester olarak atıldım. 2019 yılından itibaren ise artık oyun sektörünün içinde kendi oyun projelerini ilerleten bir oyun tasarımcısı olarak yer almaktayım.

Şu an Cage of Madness ismini verdiğim oyunun senaryo oluşturma kısmını tamamlamak üzereyim, ayrıca Project Future ve Project Heaven kod isimlerini verdiğim iki oyun projemin de ön çalışmaları hala devam etmekte. Aşağıdaki linkten projelerimin portföy sayfalarına ulaşabilirsiniz. İleride aynı alandan satın alım, indirme ya da oyunun sitesi gibi bilgilere de ulaşacaksınız.

OYUN PORTFÖYÜ